MoEns
English 

členové

historie

diskografie

koncerty

kontakt

 

Příští koncerty:

13.11.2018, 19:30

Galerie HAMU, Praha

program:

Pudlák, Mařatka, Kopelent, Doležal, Ryant Dřízal

David Danel, Hanuš Bartoň, Miroslav Pudlák, Balazs Adorján, Kamil Doležal


Členové souboru

Kamil Doležal - klarinet, vedoucí souboru
David Danel - housle
Balázs Adorján - violoncello
Hanuš Bartoň - klavír
Miroslav Pudlák - dirigent, klávesové nástroje



Repertoár:

Ondřej Adámek

Josef Adamík  

Louis Andriessen
Hanuš Bartoň
Gavin Bryars
Martin Burlas
John Cage

Donald Crockett 
Christoph Delz
Jean-Jacques Dünki
Peter Durkó
Brian Ferneyhough

Morton Feldman
Michael Finnissy
Kohei Fujita

Paul Glass
Henryk Mikolai Górecki
Peter Graham

Milan Grygar

Sofia Gubaidulina

Miloš Haase

Hauke Harder

Svatopluk Havelka

Martin Herman 

Michael Hirsch
Maté Hollós

Balazs Horvath

Slavomír Hořínka

Klaus Huber

Martin Hybler

Miloslav Ištvan
Marko Ivanović
Michael Jarrell
Jiří Kadeřábek

Mauricio Kagel
Joshihiro Kanno
Jan Kapr

Jurij Kasparov 

Juliane Klein
Jan Klusák
Marek Kopelent
Youri Kasparov
Olli Koskelin

Elia el Koussa

György Kurtág
Ivan Kurz
Bronius Kutavičius
Magnus Lindberg
Ivana Loudová
Martin Marek
Zbyněk Matějů

Lukáš Matoušek

Vlastislav Matoušek
Teizo Matsumura
Masataka Matsuo
Isao Matsushita
Rytis Mažulis
James McMillan
Ivo Medek
Tristan Murail
Michal Nejtek
Ichiro Nodaira
Roman Z. Novák
Michael Nyman
Alois Piňos
Hannu Pohjannoro
Petr Pokorný
Miroslav Pudlák

Michal Rataj
Steve Reich
Doina Rotaru
Jaroslav Rybář
Kaija Saariaho
Lászlo Sáry
Giacinto Scelsi

Annette Schlünz

Benjamin Schweitzer
Zsolt Sérei
Howard Skempton

Milan Slavický 

Sylva Smejkalová
Miroslav Srnka
Miklós Sugár
Yutaka Takahashi
Jukka Tiensuu
Michael Torke
Erkki-Sven Tüür
Nomeda Valančiuté

Zbyněk Vostřák

Iannis Xenakis

Helmut Zapf
Pavel Zemek
Vít Zouhar

Soubor MoEns (do roku 2001 hrál pod názvem Mondschein Ensemble), byl založen v roce 1995, skupinou pražských hudebníků a skladatelů, kteří chtěli do českého hudebního života vnést platformu pro profesionální interpretaci soudobé v podobě stabilního hudebního tělesa. Cílem souboru je věrná a specializovaná interpretace, která podněcuje vznik náročných nových děl pro tento soubor. Základem repertoáru je hudba mladší generace českých skladatelů doplňovaná o vybraná zahraniční současná díla a hudbu klasiků 2. poloviny 20. století. V koncertních projektech se dramaturgie souboru často zaměřovala na jednotlivé skladatelské osobnosti a směry (Kagel, Reich, Kurtág, Andriessen, New Complexity) nebo současnou tvorbu jiných zemí (Litva, Finsko, Maďarsko, Japonsko, Německo a pod.). Soubor každoročně poskytuje zakázky mladým skladatelům a za deset let své existence koncertně premiéroval nejméně 50 nových děl. Soubor také pravidelně nahrává českou soudobou hudbu pro Český rozhlas a CD nahrávky. Vystupoval na mezinárodních festivalech jako: Fliesende Grenzen - Hamburg, Pražské jaro, Exposice nové hudby - Brno, Melos Ethos - Bratislava, New Music Marathon - Praha, Roaring Hooves - Ulanbaatar, Forum neuer Musik - Koeln, Dartington Music Festival, Weimarer Fruhjahrstage für Zeitgenössische Musik, Klangspuren Schwaz, Trieste Prima, Contempuls - Praha..  

 

 

Diskografie:

  • The End of the 20th Century in Czech Music, Arta Records F10073-2 1996
  • Peter Graham - Der Erste, Arta Records F10091-2 1998
  • Miroslav Pudlak - A Winged Creature, Arta Records F10101-2 2000

  • Milan Slavický – Komorní hudba, Studio Matouš 1996 MK0051-2131 (skladba Veni, Sancte Spiritus)

  • Petr Pokorný – Umlkání, Happy Music Production 1997 (skladba Mondschein-Sextet)

  • Miroslav Ištvan – Chamber Music, Matouš, MK0029-2 131, 1996 (skladby Mikrosvěty mého města a Canzona)

  • Jaroslav Rybář – Chamber Music,  Matouš, MK0050-2131, 1998 (sklaba 8 zpěvů na básně Ivana Wernische)

         Order a CD    Order a CD  More about this CD
     


    Poslední koncerty:

    28.6.2018, 19:30 Galerie HAMU

    Musica Viva Pragensis - Donaueschingen 1968

    Ladislav Kupkovič - Vor-Mit-Nach
    Zbyněk Vostřák - Pendel der Zeit
    Vladimír Šrámek - Kaleidoskop
    Rudolf Komorous - Düstere Anmut
    Marek Kopelent - Stilleben
    Igor Stravinskij - Ragtime


    Petr Grau - fl, Jan Thuri - ob, Kamil Doležal - cl, Ondřej Šindelář - fg, Blanka Vojtíšková - cor, Jiří Pohnán - tr, Martin Chmelař - tbn, Roman Hranička - vl1, Matěj Polášek - vl2, Ladislav Michal - vla, Balázs Adorján - vcl, Adam Honzírek - cb, Hanuš Bartoň - pno, Dan Mikolášek - perc, Jan Mikušek - cimbál, Miroslav Pudlák - dirigent

     

    9.11.2017, 19:30, Malá sál HF JAMU, Brno
    19.11.2017, 19:30, Galerie HAMU, Malostranské náměstí 13, Praha 1

    Program:

    Jiří Lukeš – “..o rezonanci…..”
    Kamil Doležal – Lento Kopelento
    Hanuš Bartoň - a zdálky zněl menuet...
    Miroslav Pudlák – Intuitiva II
     

    Hrají Jiří Lukeš jh. – akordeon sólo, Kamil Doležal – klarinet, basklarinet,
    David Danel - housle, Balázs Adorján - violoncello, Hanuš Bartoň – klavír, Miroslav Pudlák – dirigent
     

    8. listopadu 2016, 19:30, Galerie HAMU, Malostranské náměstí 13, Praha 1
    14. listopadu 2016, 19:30, Malý sál JAMU, Komenského náměstí 6, Brno
    9. prosince 2016, 19:30, Kaple Božího Těla, Umělecké centrum UP, Univerzitní 3-5, Olomouc

    program:
    Marek Kopelent – Dole žal, hore ráj
    Hanuš Bartoň – 32 variací na tón D
    Michal Nejtek – Trois morceaux délicieux
    Kamil Doležal – Houpačka
     

    Hrají: Kamil Doležal – klarinet, David Danel – housle, Balázs Adorján - violoncello, Hanuš Bartoň - klavír, Miroslav Pudlák - dirigent
     

    29.11.2015 v 19:30 Galerie HAMU, Malostranské nám. 13, Praha 1
    25.11.2015 v 19:00, Mozarteum – Muzeum umění Olomouc
    24.11.2015 v 19:30, HF JAMU – Malý sál

    Program:
    Petr Cigler – Jagdtrio - rituály pro klavírní trio
    Iniciace
    Rituál 1
    Interludio
    Rituál 2
    Rituál 3
    Postludio
    Jiří Kadeřábek – Nostalgia I
    Miroslav Pudlák – Intuitiva
    Zdeněk Bartošík – 24

    Kamil Doležal – klarinet, basklarinet a speciální nástroje
    David Danel – housle a speciální nástroje
    Balázs Adorján – violoncello a speciální nástroje
    Hanuš Bartoň – klavír a speciální nástroje
    Miroslav Pudlák – dirigent a zvláštní klavírní techniky
     

    11. listopadu 2014, 19:30 České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha1
    18. listopadu 2014 v 19:00, Besední sál Muzea umění, Denisova 47, Olomouc
    19.listopadu 2014 v 19.30 hod., Komorní sál HF JAMU, Komenského nám. 6, Brno
     

    MoEns - Pro futuro
    Michal Nejtek (1977) - a beautiful noise
    Olga Ježková (1956) - “Na há” zvukové vábení podle Marca Chagalla (premiéra)
    Petr Cígler (1978) - The Journey to Ultimate Serenity in memoriam Martin Marek (premiéra)
    Miroslav Pudlák (1961) - Futurissimo (premiéra)
    Kamil Doležal (1957) - Palealeorgonomie (premiéra)

    Kamil Doležal - klarinet
    Martin Chmelař - trombón
    David Danel - housle
    Lukáš Drtina - violoncello
    Omar Khaouaj - el. kytara Hanuš Bartoň - klavír, bicí nástroje Miroslav Pudlák - dirigent, elektronika
    Jakub Rataj - zvuk
     

    22.11.2012, 20:30, HAMU - Galerie HAMU
    „ZVUK - HUDBA - POLITIKA“
    MIROSLAV PUDLÁK (1961) IL CERCHIO
    PETER GRAHAM (1952) ČIRÁ ANARCHIE
    HANUŠ BARTOŇ (1960) SE MNOU PŘIJDE ZÁKON
    MICHAL NEJTEK (1977) MAN OF THE PAST

     

    24. listopadu 2011
    Galerie HAMU
    program:  
    Miroslav Pudlák: Šťastný konec
    Ivan Buffa: Perpetum nobile
    Hanuš Bartoň: Marcia funebre
    Martin Marek: Hoppla, wir leben!
    Vladimír Bokes: Comment on Departures

    26. května 2011
    Pražské jaro
    Grafické partitury Milana Grygara
    program:  
    Modrá partitura
    Partitura Krajiny
    Znaková partitura
    Partitura starých strojů
    Partitura v prostoru zvuku

    26. října 2010
    Galerie Lichtenštejnského paláce
    Znějící Metropole II
    program:
    Roman Pallas - Just a Day
    Petr Pařízek - Vlajesto
    Jan Trojan - Krajiny, kde děti ještě vlakům mávají
    Petr Cígler - Ghosts of Prague
    Michal Rataj - Ethersoundescape

    7. prosince 2009

    Italský kulturní institut, Praha

    program:  

    Enrico Correggia - The Bay of Dream

    Leonardo Polato - Vis in Evidence

    Paolo Longo - Etchings III

    Fabián Pérez Tedesco - Synapsis VII - Passacaglia interrotta

    Ricardo Piacentini - Swith

    Giampaolo Coral - Raps VII

     

    26. listopadu 2009

    Roxy NoD, Dlouhá 33, Praha 1

    program:  

    Martin Marek - Jáchymova noční můra

    Hanuš Bartoň - Romanza industriale

    Slavomír Hořínka - Rozpustilé kapky věčnosti

    Kamil Doležal - Machautovské variace

    Miroslav Pudlák - Král Majáles

     

    7. listopadu 2009

    Festival Trieste prima, Terst, Itálie

    Teatro Verdi

    program:

    Miroslav Pudlák - Vertikální život, pro soubor a zvukovou stopu
    R.Z. Novák - Hot Water Music, pro soubor a pás
    Vít Zouhar - M, TRASA M, pro soubor a pás
    Jiří Kadeřábek - Basic Prague, pro sampler a soubor
    Hanuš Bartoň - Periferní vidění, pro soubor a zvukovou stopu
    Michal Nejtek - a beautiful noise, pro soubor a sampler
     

    8. prosince 2008  

    Národní galerie, Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, 110 00 Praha 1

    J. Kadeřábek, L. Mrkvička, L. Matoušek, M. Marek, O. Štochl

     

    12. listopadu 2008

    Národní galerie, Klášter sv. Anežky České, U Milosrdných 17, 110 00 Praha 1

    Milan Grygar, Anestis Logothetis - Grafické partitury

     

    5. listopadu 2008

    Uměleckoprůmyslové muzeum MG Brno 

    program:

    Milan Grygar, Anestis Logothetis - Grafické partitury

    18. listopadu 2007, Roxy NoD, Praha
    20. listopadu 2007, Uměleckoprůmyslové muzeum MG Brno
    "Znějící Metropole"
    Miroslav Pudlák - "Vertikální život", pro soubor a zvukovou stopu*
    R.Z. Novák - "Hot Water Music", pro soubor a pás*
    Vít Zouhar - "M, TRASA M", pro soubor a pás*
    Jiří Kadeřábek - "Basic Prague", pro sampler a soubor*
    Hanuš Bartoň - "Periferní vidění", pro soubor a zvukovou stopu*
    Michal Nejtek - "a beautiful noise", pro soubor, zvukovou stopu a sampler*
    *premiéry

    15. října  2007

    České muzeum hudby, Praha

    program:

    Morton Feldman:

    Three clarinets cello and piano

    Bass clarinet and percussion

    Clarinet and String Quartet

    7. prosince 2006

    JAMU, Brno

    program:

    Hanuš Bartoň: Bez pravidel
    Marek Kopelent: "-------- ---- -- - 8421
    Miroslav Pudlák: Babel Daces
    Martin Hybler: Oligarcha Globalizátor

    23. listopadu 2006

    Klášter sv. Anežky, Praha

    program:

    Hanuš Bartoň: Bez pravidel
    Marek Kopelent: "-------- ---- -- - 8421
    Miroslav Pudlák: Babel Daces
    Martin Hybler: Oligarcha Globalizátor

    Pavel Zemek: Proroctví Iziášovo

    23. září 2006
    Klangspuren Festival, ORF Tirol Kulturhaus, Insbruck, Rakousko
    (MoEns + Bohemia Saxophone Quartet)
    program:
    Hanus Barton: Ohne Regeln
    Marek Kopelent: "-------- ---- -- - 8421
    Miroslav Pudlák: Babel Daces
    Martin Hybler: Oligarch Globalisateur

    2. června 2006
    Rheinsberger Pfingstwerkstatt 2006, Kavalierhaus der Schlossanlage, Rheinsberg, Německo program:
    Annette Schlünz - Weiter
    Marek Kopelent - Furiant
    Michael Hirsch - Trio I
    Hanus Barton - Passing of Time
    Juliane Klein - Aus der Wand die Rinne
    Miroslav Pudlák - OM-Age

    28. dubna 2006, Goethe Institut, Praha
    program:
    Helmut Zapf - Fragmente
    Hanuš Bartoň - Ostinato Mentecato
    Benjamin Schweitzer - Malbork I
    Miroslav Pudlák - Another World
    Slavomír Hořínka - Chairé
    Elia el Koussa - Danse meditative

    22. dubna 2006, Weimar, Německo, 7. Weimarer Frühjahrstage für zeitgenossische Musik
    program:
    Helmut Zapf - Fragmente
    Hanuš Bartoň - Ostinato Mentecato
    Benjamin Schweitzer - Malbork I
    Miroslav Pudlák - Another World
    Slavomír Hořínka - Chairé
    Elia el Koussa - Danse meditative

    21. března 2006, Brno, Expozice nové hudby, Loutkové divadlo Radost
    program:
    Hauke Harder - Der Geschmack von grünnen Heringen
    Pavel Zemek - Proroctví Izajášovo

     

    12. ledna 2006 Maureen Forrester Recital Hall, WLU, Waterloo, Kanada

    14. ledna 2006 Music Galery, Toronto, Kanadaprogram:
    program:
    Michal Nejtek - Descent to the Depth of Silence
    Martin Marek - Salvataggio di due S.
    Ivan Kurz - Trio giocoso
    Miroslav Pudlák - Another World (premiéra)
    Peter Graham - Get Out of Whaterev CAGE
    Hanuš Bartoň - In D
    Marek Kopelent - Furiant
    Slavomír Hořínka - Chairé

    Kompletní seznam koncertů 

     



    Kontakt:

    Ensemble MoEns
    e-mail: mpudlak@seznam.cz